sobota, 16 listopada 2013

MOTYWACJA i coś o jej sileMOTYWACJA każdy z nas rozumie to raczej podobnie, jest to "coś" co popycha nas do robienia rzeczy, które wydają nam się nierealne, ciężkie i nieosiągalne. Wikipedia podpowiada i zbiera to w parę najważniejszych punktów :

  • wzbudzanie energii;
  • ukierunkowywanie wysiłku na cel;
  • selektywność uwagi w stosunku do bodźców – zwiększenie wrażliwości na bodźce istotne;
  • zorganizowanie reakcji w zintegrowany wzorzec;
  • kontynuowanie czynności, dopóki warunki, które ją zapoczątkowały nie ulegną zmianie
  • pobudzenie emocjonalne – uczucia dodatnie (w przypadku realizacji zamierzeń) lub ujemne (w przypadku niespełnienia)

Wydaje się to wszystko proste, wręcz banalne, a pomimo tego wciąż jest wokół nas otoczenie nie przebudzone, nie zainspirowane, nie gotowe na to żeby spełnić siebie, swoje marzenia i urzeczywistnić sny.

A najlepszym czasem na to wszystko jest właśnie teraz.W internecie, czyli świecie bardziej realnym niż realia rzeczywistości tych lat, krąży mnóstwo obrazów, tekstów, szyldów i blogów, które z podanym bardzo banalnym tekstem może łatwo zainspirować,
spróbujmy :


proste ha?a można znaleźć jeszcze prostsze:


proste wizualizacje są receptą na to żeby wstawać codziennie rano, z głową pełną pomysłów, inspiracji i chęciami do ich realizacji, jest chociażby prosta wizualizacja tego czego chcemy.
BO WSZYSTKO jest w naszych głowach, rękach i umysłach - chodzi o to żeby to pokazać, krok po kroku zbliżać się do wytyczonych celów, a nie tylko o tym mówić.


Tak więc powodzenia, ja ruszam wdrążać w życie własny plan!

zdjęcia zaczerpnięte z google grafika, kwejk.