poniedziałek, 24 lutego 2014

teraźniejszość

Przeszłość już nie należy do nas a przyszłość jeszcze do nas nie należy.
Teraźniejszość to wszystko co mamy.
''Zrób wszystko co możesz z tym co masz tam gdzie jesteś''


Nie pozwól aby twoje życie stało się martwym rytuałem. Niech będą chwile, których nie da się wytłumaczyć. Pozwól sobie czasem coś zrobić, za co ludzie ocenią Cię jako wariata. Człowiek w stu procentach zdrowy jest martwy. Odrobina szaleństwa zawsze dostarcza radości. Zrób od czasu do czasu coś głupiego. Wtedy odnajdziesz sens..


Życie samom w sobie nie ma znaczenia. Życie daje możliwość stworzenia znaczenia. Znaczenie życia nie jest czymś, co można odkryć, trzeba je stworzyć.


Możesz patrzeć na tysiące kochanków, ale nie dowiesz się czym jest miłość, czym jest zatracenie się w rozkoszy. Musiałbyś wziąć w tym udział. Sens przychodzi poprzez uczestnictwo.


Jak można być szczęśliwym jeśli nie zauważa się, że trawa nie wkłada wysiłku w to by rosnąć a jednak rozpiera ją energia. Jak można nie widzieć drzew, które są tak twórcze, każdy liść inny, każdy owoc w innym kształcie, jak można nie zachwycać się sarnami na łąkach. Co więcej może chcieć ptak niż nieba i słońca ? Otacza nas magia. Wystarczy ją zauważyć. Wtedy każdy dzień jest cudem.
K.

http://www.youtube.com/watch?v=wYQ_MM3dRbU